Vali Fuat Gürel beraberinde Vali Yardımcısı Barboros Baran ve İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında İl Müdürü Abdulkadir Çetin’den brifing aldı.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde gerçekleşen ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, antrenörler, milli sporcular ve Gençlik Merkezi Liderleri yer aldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü brifingini sunan İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Misyonlarının gençliğin ilgi, ihtiyaç ve sorunlarını tespit etmek, çözüm ortakları ile eşgüdüm ve iş birliği içinde çalışarak kişisel, sosyal ve sportif alanlarda destekleyici politikalar oluşturmak, sürekli eğitimi ve gelişimi esas alan projeler üretmek, uygulamak, desteklemek ve bu sayede toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi ve milli değerlerin bilincinde, uluslararası temsil yeteneği olan lider gençler yetiştirmek olduğunu ifade ederek; teşkilat yapısı, personel durumu, tesislerin durumu, faaliyet gösterilen spor branşları, sporcu dağılımları, spor kulübü sayıları, ulusal liglerde mücadele eden takımlar, milli sporcu sayıları, kurslar ve seminerler, okul sporları, gençlik merkezi ve faaliyetleri, tesisler ve inşaatı devam eden yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda da incelemelerde bulunan Vali Gürel, İl Müdürü Çetin ve stat görevlilerinden bilgiler aldı. Daha sonra Çocuk Atletizm Projesi kapsamında atletizim antrenörlerine seminer vermek üzere ilimize gelen kariyerinde Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası birçok başarıları bulunan ve “Dünyanın en iyi 10 maratoncusu” arasında gösterilen Milli Maratoncu İsmail Akçay, Türkiye Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Projesi Koordinatörü Necdet Ayaz, Çocuk Atletizmi Programı IAAF Çocuk Atletizmi Eğitici Grubu üyeleri Serkan Aydın, Muammer Yargülü, Ali Çelik ve Kübra Islak ile bir araya gelen Vali Gürel heyetle bir süre görüşerek sohbet etti.