Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okulları (İl Spor Merkezleri)'na kayıtlarımız başlamıştır.

Yaz Spor okullarımız bazı branşlar (yüzme) haricinde tamamen ücretsiz olup, Spor yapmanın engel olmadığını bir çok kez vurgulayarak özel sporcularımız ve engelli gençlerimiz için de hizmet verecektir. Unutmayalım ki spor yapmaya hiçbir şey engel olmamakla beraber sevgi ve arkadaşlık tüm engellerin üstesinden gelir. 05 - 18 yaş grubu arası gençlerimizin yaz tatillerini daha verimli geçirebilmeleri, spor ile odaklanma, bilgisayar, tablet ve televizyondan uzak, birden çok branşlara katılabilecekleri, arkadaş edinebilecekleri ve uzman antrenörlerimiz tarafından zamanlarını en eğlenceli şekilde geçirebilecekleri bir ortam sağlıyoruz.

Bu nedenle tüm çocuklarımızı İl Spor Merkezleri(Yaz Spor Okulları)'ne kayıt olmaya davet ediyoruz. Bu sene branşlarımız; Cimnastik, Karate, Judo, Güreş, Boks, Taekwondo, Eskrim, Voleybol, Basketbol, Futbol, Halter, Hentbol, Fitness, Tenis, Atletizm, Badminton, Masa Tenisi, Yüzme(Ücretli), Satranç  olmak üzere çok branşta siz değerli gençlerimize hizmet vermeye biz HAZIRIZ..

Kayıt yaptırmak için; Merkez Spor Salonu ,Yeni Mahalle 2500 Kişilik Spor Salonu, Bulak Çok Amaçlı Spor Salonundan yaz spor okulları başvuru formunu temin ederek doldurup, İl Müdürlüğümüz Okul Sporları birimine teslimi sağlamanız gerekmektedir. 

İl Spor Merkezleri(Yaz Spor Okulları)'nin açılış töreni 29/06/2019 Cumartesi günü Saat 18:00'da Site Spor Salonunda yapılacak coşkulu açılışın ardından; öğrenciler branş antrenörleriyle tanışma ve kaynaşarak, başlayacak olan branşların gün ve saatlerini öğrenmesi ile gerçekleştirilecektir.