Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına giden yolda 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Yüce Türk Milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesinin ateşlediği tarihin 105. yıldönümü içerisindeyiz. 

       19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ülkemizin geleceği ve teminatı olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır. Zulme boyun eğmeyen, esareti kabul etmeyen bir milletin geleceği olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz.
       Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük emelimizdir.

       Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşımızın Mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının, devleti, milleti, dini ve canından aziz bildiği vatanı için hiç tereddüt etmeden ölüme koşan tüm şehitlerimizin ruhlarının şad, mekanlarının cennet, halen hayatta olan gazilerimizin ömürlerinin uzun ve sağlıklı olması dileğiyle.

          Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz.