Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Bilek Güreşi Gençler Türkiye Birinciliği (Kız-Erkek) müsabakaları Karabük'te düzenlendi. Okul Sporları Bilek Güreşi Gençler B Türkiye Birinciliği müsabakaları 13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Merkez Yeni Spor Salonunda 2 gün sürdü. Katılım ve ilginin yoğun olduğu yarışlara 63 şehirden 1210 sporcu katıldı.

Kız ve erkeklerin karışık yarıştığı müsabakalarda dereceye girmek isteyen sporcular kıyasıya bir mücadele gösterdi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan seramonide konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, " Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Bakanlığıyla beraber, federasyonlarımızın iş birliği ile düzenlemiş olduğu Türkiye Şampiyonasına grup müsabakalarından, yarı final müsabakalarından derece elde ederek ilimize Bilek Türkiye Birinciliğine gelen gençlerimiz, Türk gencinin güçlü olduğunu burada Şampiyonada gösteriyorlar . Mutluyuz, heyecanlıyız Karabük olarak sizleri burada ağırlıyoruz. Şampiyona boyunca sizlere elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağız. Şampiyonaya katılan sporcularımızı, antrenörlerimizi ve idarecilerimize teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum dedi."

Kürsüde konuşan Karabük Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Akbaş," 63 ilden 1250 sporcunun katılımıyla düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Birinciliğinin ilimizde yapılmasından çok memnuniyet duyuyoruz. Sayın bakanımız öğrencilerimizin sosyal kültürel ve spor alanınd alanındaki aktivitelere katılmalarını destekliyor. Artık sadece Türkiye Şampiyonası değil bizim sizlerden beklediğimiz Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Şamiyonluğu. Spor alanı dışında sizlerden bilim alanında, kültür alanında sanat alanında da sizlerden büyük başarılar bekliyoruz. Şampiyonaya katılan sporcularımızı, antrenörlerimizi ve idarecilerimize teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum dedi"


Seramoni sporcuların geçit töreni ile son buldu. Dereceye girenlere ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Şube Müdürü Lokman Mollaoğulları, Okul Sporları İl Temsilcisi Sezgin Sayın ve Bilek Güreşi İl Temsilcisi Cihan Civil takdim etti