Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen okul sporları ödül töreni yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen okul sporları faaliyet programı kapsamında okullar arası atletizm, badminton, bocce,basketbol, futbol, futsal, hentbol,satranç ve voleybol müsabakalarında başarılı olan okul ve öğrencilere Merkez 2500 Kişilik Spor Salonunda düzenlenen törenle kupa ve ödülleri takdim edildi.

Karabük Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, "2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu 16 spor dalında 5000 sporcu yarışmalara katılmıştır. Bu müsabakalara katılan tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Sporcularımızı destekleyen ailelerine ve onları çalıştıran beden eğitimi öğretmenlerimize de teşekkürü bir borç biliyorum. Başarılı sporcularımız inşallah ilerde milli takımlarda görev alacaklardır. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gençlik Haftasına girdik. Sabah Atatürk Anıtımıza Çelenk koyduk. Milli Mücadelenin 100. Yılında hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Sporculara ödüllerini Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve diğer kurum müdürlerimiz takdim etti.