Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine Coşkun GÜVEN atandı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan İl Müdürümüz Coşkun GÜVEN'e yeni görevinde başarılar diliyor, tüm gençlik ve spor camiasına hayırlı olmasnı temenni ediyoruz.Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun GÜVEN 1972 Karabük Yenice doğumlu.

  • Karabük Demir Çelik Lisesinden mezun olduktan sonra,LİSANS Eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde ,YÜKSEK LİSANS Eğitimini de Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında tamamladı.
  • Memuriyet hayatına Zonguldak SGK İl Müdürlüğünde başlayıp, 1999 yılından itibaren de Karabük SGK İl Müdürlüğünde Memur, Şef, Safranbolu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü, SGK İl Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 02.01.2012 yılından 15.04.2020 tarihine kadar  Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürüttü.
  • İstihdam Politikaları ve İşgücü Eğitim Programları ile Türkiyede’ki Sosyal Güvenlik Kurumları üzerine akademik çalışmaları vardır. Aynı zamanda İş Hukuku Mevzuatı ve Nitelikli Hesaplama alanında Bölge Adliye Bilirkişisidir. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliği, Ceza ve Tevkif Evleri İzleme Kurullarında   ve sivil toplum kuruluşlarının bir çok organizasyonunda görev yapmıştır.
  • Devlet Personel Başkanlığı, Kamu Yöneticilerinin Eğitimi , Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Teknopark Ve Teknik İnceleme Komite Üyeliği, İŞ’te KARİYER, 

Proje Atölyesi , Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi , Kamu İstihdam Hizmetleri Projesi Kapsamında Liderlik Ve Etkili İletişim Eğitimleri başta olmak üzere bir çok seminer ve eğitim çalışmalarının içinde bulundu.

  • Spor Camiasının da  içinde bulunan İl Müdürümüz, 1996 yılından itibaren Futbol İl Hakemi, Klasman Hakemi, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Karabük Şube Başkanlığı, Futbol İl Tertip Komitesi Üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu Klasman ve Üst Klasman Temsilciliği görevlerini aktif şekilde yürütmüştür.
Evli ve iki çocuk babasıdır